Obleč sa doma a podpor tak slovenských výrobcov

Minulý rok vzniklo spoločenstvo slovenských výrobcov textílii, odevov a obuvi s názvom „Obleč sa doma“. Už z názvu je jasné, že hlavným cieľom je podnietiť zákazníkov aby sa obliekli doma, teda na Slovensku a podporili tak slovenských výrobcov. V tejto náročnej situácii, kde sa trh mení a žiaľ malý výrobca v niektorých prípadoch skrachuje, je veľmi dôležité aby prišla nejaká podpora. Zo strany štátu ju čakáme márne a preto si pomôžeme medzi sebou. Tým, že sa my – výrobcovia spojíme a dáme o sebe vedieť. Nesúperíme medzi sebou ako konkurencia, ale práve naopak, spojíme sa pre dobro veci.

Slovensko malo vždy silnú textilnú, odevnú a obuvnícku tradíciu. Vidíme veľký potenciál a príležitosť nadviazať na to dobré z minulosti (kvalita, kreativita, spoľahlivosť) a spojiť to s tým dobrým zo súčasnosti (nové udržateľné technológie, záujem mladých o módu a dizajn, návrat skúsených Slovákov späť domov). Podarilo sa nám znovu oživiť výrobu ponožiek na Slovensku a spojením síl môžeme vybudovať silné celé priemyselné odvetvie a tvoriť svetové kúsky, tak ako v minulosti.” citácia Ján Anguš, zakladateľ Fusakle SK

Tým, že nakúpite slovenské výrobky, spustíte tak lavínu pozitívnych dopadov ako napríklad: práca pre niekoľko stoviek až tisícok ľudí, prínos k opätovnému naštartovaniu ekonomiky, zmenšovanie negatívnych dopadov na životné prostredie, inšpirácia a sebarealizácia mladých, rozvoj ekonomicky slabších regiónov Slovenska.

Kúpou našich búnd Pekelník, Javorník, Pipitka, Záhorie, Gerlach, mikín Barbolica, Borovniak, Križná, nohavíc Geravy, Jakubina, Štiavnice, Fatra, Abov, Salatín, Grajnár a kopec ďalších podporíte našu firmu Benesport a vyššie spomenuté pozitívne dopady. Na našom eshope postupne pribúdajú označenia výrobkov, ktoré sú priamo vyrábané u nás. Vzhľadom na to, že prevádzkujeme eshop s outdoor oblečením, máme v ponuke aj iný tovar, hlavne doplnkový ako ponožky, rukavice, fľaše, kapsičky, paličky, čiapky a tie nie sú vyrábané u nás a často krát ani na Slovensku. Preto Vám jasne označíme produkty, ktorými môžete podporiť nás a iniciatívnu Obleč sa doma.

Sme radi, že môžeme byť súčasťou tohto skvelého projektu a tak dať vedieť zákazníkom, že naše produkty sú naozaj slovenské. Je to čoraz populárnejšie, pochváliť sa výrobkom slovenského pôvodu. V potravinárstve to funguje už dlhšie a čoraz viac sa obzeráme po slovenských vajíčkach, mlieku či zelenine. Tak prečo nie aj slovenské nohavice, mikiny či bundy?

Vďaka predajom na jarmokoch sme sa dostali k zákazníkom bližšie a máme tak pevnú fanúšikovskú základňu. Sme vďační za každý jeden nákup nášho oblečenia, že sa naše posolstvo a myšlienka dostávajú čoraz ďalej. Už len nech sa zbavíme tejto neprajnej situácie, aby sme sa mohli znova osobne stretávať na jarmokoch a v našej podnikovej predajni. Dovtedy Vám veľmi radi vyhovieme pri telefonickej, či online komunikácii a pokúsime sa aspoň z časti nahradiť osobné stretnutia.

 

Ďakujeme za každú Vašu podporu, počas tejto ťažkej doby, v podobe nákupov na našom eshope. Aj vďaka Vám máme silu pokračovať a tvoriť ďalej.

Zdielať:

Môžno sa Vám bude páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *