Náš príbeh

“…príbeh našej značky začali písať v roku 1995 prvé diftínové nohavice, ktoré ušila moja manželka Danka. Mäkký, teplý, veľmi odolný, príjemný prírodný materiál a najmä výborne sediaci pohodlný strih, určený na outdoorové aktivity,  si veľmi rýchlo našli široký okruh priaznivcov. A takto sa zrodila naša (a veríme, že aj Vaša) slovenská značka BENESPORT, ktorá dodnes vyrába kvalitné športové oblečenie pre pohyb v prírode a aktívne trávenie voľného času pre celú rodinu. Náš názov vychádza z latinského BENE, čo v preklade znamená „DOBRE“,  a to je a vždy bude hlavnou myšlienkou smerovania firmy. 

Našim cieľom je, aby sa všetci zákazníci cítili v našich výrobkoch dobre a aby bolo dobro tým, čo ich bude po celý život sprevádzať…”  /Ján Bendík – zakladateľ/

Náš prístup

VŠETKY NAŠE PRODUKTY SÚ VYROBENÉ VÝLUČNE NA SLOVENSKU ŠIKOVNÝMI SLOVENSKÝMI RUKAMI  🙂

Kladieme mimoriadny dôraz na kvalitu vypracovania a samozrejme aj na kvalitu všetkých použitých materiálov. V súčasnosti sú základnými výrobnými materiálmi hlavne dizajnové vlnené pleteniny a moderné technické materiály od renomovaného talianskeho výrobcu PONTETORTO, taktiež bavlnené tkaniny a diftín – husto tkaná, počesávaná 100% bavlna. Naše modely dopĺňame originálnymi autorskými výšivkami, navrhovanými špeciálne pre jednotlivé kolekcie, pričom vychádzame zo slovanskej tradície zdobenia odevov výšivkami a aj touto cestou chceme priblížiť kúsok našej histórie. Výrobky nesú názvy oblastí a známych, menej známych aj celkom neznámych slovenských vrchov spolu s popisom danej lokality, aby sme mohli spoločne spoznávať všetky kúty nádherného Slovenska.

Individuálny servis

BENESPORT okrem výroby značkového športového oblečenia ponúka aj individuálny servis a úpravu výrobkov podľa priania zákazníka, výrobu malých sérií pre reklamné a pracovné účely, vyšívanie reklamných materiálov prostredníctvom vlastného vyšívacieho automatu a výrobu multifunkčných šatiek aj s Vašim vlastným vzorom.