Materiály a technológie

TECNOWOOL®

Materiál z dielne talianskej spoločnosti PONTETORTO. Predstavuje spojenie tradičnej vlnenej tkaniny a moderných materiálov, čím vzniká nová rada tkanín s krásnym vzhľadom vlny a vysoko  technickými vlastnosťami. Svetre vyrobené z matarialu TECNOWOOL  majú klasický vzhľad, ale špeciálna viacvrstvová úprava podstatne zvyšuje termoizolačný komfort.  Výrobky poskytujú dokonalú ochranu proti vetru vďaka inteligentnej membráne NO WIND, ktorá svojou prepracovanou štruktúrou zabraňuje aby vietor prenikol cez výrobky vyrobené z materiálu TECNOWOOL. Vďaka špeciálnej laminácii sú výrobky z TECNOWOOL odolné voči vode. Aj napriek tomu, že výrobky z materiálu TECNOWOOL sú vetru a vode odolné zachovávajú si vynikajúcu priedušnosť, aby ste sa vždy cítili pohodlne. Podiel vlny zabezpečuje že svetre sú hrejivé aj keď sú mokré. Firma PONTETORTO nekompromisne spĺňa vaše nároky na módu a výkon.

 

POLARTEC® Thermal Pro® fleece

Tento vizuálne dynamický a technicky pokrokový fleecový materiál sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, vysokou priedušnosťou, rýchlim schnutím, odolnosťou a jednoduchou starostlivosťou. Thermal Pro fleecová štruktúra zlepšuje termoregulačné vlastnosti pričom si tento materiál zachováva dostatočnú priedušnosť. Ďalšou výhodou je voľnosť pri pohybe a dlhodobá udržateľnosť farieb. Ekologicky zodpovedná výroba, 100% Recycled Polyester

 

 

BAVLNA

 

Výrobky z bavlny sú ľahké, vzdušné a pre svoje prednosti všeobecne obľúbené. Prípadný podiel elastanu na celkovom zložení výrobku zvyšuje pružnosť bavlneného materiálu a tým zlepšuje komfort pri nosení. Bavlna je najdôležitejšia zo všetkých plodín pestovaných na výrobu textilného vlákna. Vlákna sa získavajú z plodov kríka bavlníku.

 

CORDURA

 

Tkanina z polyamidových vlákien vyznačujúca sa vysokou pevnosťou a ohybnosťou pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti. Tkanina sa veľmi ľahko udržuje a je veľmi odolná proti treniu a pretrhnutiu.

 

DIFTÍN

 

Obľúbený výrobný materiál spoločnosti BENESPORT. Diftín je 100% bavlnená mäkká tkanina s hustým nízkym vlasom. Je husto tkaný, počesávaný, ľahko udržiavateľný, príjemný na dotyk a pohodlný pri nosení. Prednosti diftínu využijete najmä v chladnom období roka. Spoločnosť BENESPORT už 15 rokov prináša na slovenský trh diftínové výrobky najvyššej kvality.

 

IBQ DURATEC

 

Duratec patrí do skupiny inteligentných textílií. Má vynikajúcu odolnosť voči oderu, dlhú životnosť, vysokú stálofarebnosť a ľahko sa udržiava.

 

 

ITTTAI Performance

 

Inovačný materiál  ITTTAI kombinuje pri svojich produktoch mimoriadne nízku hmotnosť spolu s neprekonateľnou pevnosťou a dlhotrvajúcou vodeodpudivosťou. Napriek tomu sa jedná o pohodlný a dobre vyzerajúci materiál, ktorý nesklame pri ťažkých poveternostných podmienkach ani v meste.

 

 

MERINO TECNOWOOL

 

Merino je vyrobené z najjemnejšej vlny. Je mäkké, priedušné a udržuje teplo. Je prírodný termostat, ktorý v zime zahreje a v lete príjemne chladí. Absorbuje vlhkosť z tela a uvoľňuje ju do vzduchu. Táto funkcia znižuje potenie a udržuje Vás v suchu.

 

NO WIND PRO

Inteligentná membrána NO WIND PRO z dielne talianskej spoločnosti PONTETORTO spoľahlivo ochráni pred dotieravým vetrom a vodou. Vďaka zložitej štruktúre membrány NO WIND PRO sa vietor láme a nedostane sa tak cez membránu. Membrána NO WIND sa skladá z dvoch častí: fleecový materiál, ktorý je príjemný na dotyk a samotná polyuretánová membrána. Aj napriek absolutnej vetruvzdornosti je membrána NO WIND PRO spoľahlivo priedušná.

 

NYLON

Materiál z polyamidových vlákien, mimoriadne pevný a odolný voči oderu, s nízkou nasiakavosťou a schopnosťou rýchlo vysychať. Špeciálna technológia výroby vytvára materiál vzhľadom veľmi podobný bavlneným materiálom, ktorý sa vyznačuje trvanlivosťou a odolnosťou syntetických materiálov a preto je veľmi často používaný na výrobu športového a funkčného oblečenia.


SOFTSHELL ELASTIC

Softshell je látka novej generácie, ktorá sa skladá z dvoj alebo trojvrstvového laminátu. Zabezpečuje spoľahlivú vodeodolnosť a ochranu proti vetru pri zachovaní pohodlnej priedušnosti. Má vynikajúce termoizolačné vlastnosti. Vodný stĺpec 10 000 mm pokojne znesie priemerný dážď, či sneženie. Výrobky z tohto materiálu sa hodia všade tam, kde sa dôraz kladie na ľahkosť a funkčnosť materiálu. Softshell Elastic obsahuje nadštandardné množstvo elastanu, ktorý zabezpečuje jeho zvýšenú elastickosť a tým ho lepšie chráni pred mechanickým poškodením.


STRETCH

 

Ľahký elastický materiál zložený z nylonu a spandexu. Elastická charakteristika umožňuje maximálnu voľnosť pri pohybe. Materiál používame v kombinácii s teflónovou úpravou.


BI-STRETCH

Ľahký elastický materiál zložený z nylonu a spandexu. Elastická charakteristika umožňuje maximálnu voľnosť pri pohybe. Materiál používame v kombinácii s teflónovou úpravou.

Hrubý STRETCH

Ľahký elastický materiál zložený z nylonu a spandexu, vnútorna strana s flisom. Elastická charakteristika umožňuje maximálnu voľnosť pri pohybe. Materiál používame v kombinácii s teflónovou úpravou.

 

TECNOPILE®

Fleeceový materiál z dielne talianskej firmy PONTETORTO. Nakoľko je vyrobený z najkvalitnejších polyesterových vláken v hustote 250/mm2, vyznačuje sa vynikajúcou termo-izolačnou schopnosťou pri zachovaní vynikajúcej priedušnosti. Znamená to, že ostanete v teple aj pri teplotách hlboko pod nulou. TECNOPILE® sa taktiež vyznačuje špeciálnou úpravou proti žmolkovaniu, elastickosťou a jednoduchou údržbou.

 

 

TECNOSTRETCH®

Značkový materiál talianskej spoločnosti PONTETORTO pre základnú a strednú vrstvu funkčného oblečenia. Jednotlivé vlákna tvoria spoločne veľmi odolnú vonkajšiu stranu, zatiaľčo vnútorná polyesterová vrstva má výborné termoizolačné vlastnosti a vynikajúcu schopnosť odvodu potu. Elastan zaisťuje pružnosť materiálu a tiež jeho lepšiu prispôsobivosť postave. Hladký líc je odolný voči oderu a žmolkovaniu. Samozrejmosťou je dokonalá schopnosť odparovania vlhkosti a vysoká priedušnosť materiálu.

 

 

TEFLON

 

Povrchová úprava materiálu. Je dermatologicky testovaný. Zabezpečuje odolnosť voči vode, bez porušenia dýchateľnosti látky. Teflón je odolný voči praniu a chemickému čisteniu. Žehlenie zlepšuje vlastnosti teflónu.

 

AMANN – INTELLIGENT THREADS

Podstatnou časťou každého výrobku sú nite, ktorými je výrobok tvorený. V BENESPORTE dbáme na to, aby nite spĺňali prísne kritéria kvality a spoľahlivosti, preto spoločnosť BENESPORT používa pri spracovaní výrobkov nite AMANN.
AMANN šijacie a vyšívacie nite sú pod stálou technologickou kontrolou a nastavené pre najvyššie medzinárodné štandardy.