BENE noviny

Možno ste ani netušili, že akú výšivku máte na oblečení aj Vy…

Malá, nenápadná, farebná výšivka v rôznych prevedeniach zdobí už roky naše oblečenie. Aj keď je predvádzaná v mnohých tvaroch, stále značí to isté – 4 živly. Oheň, voda, zem a vzduch sú našou každodennou súčasťou a kruh života ich prepája medzi sebou. Bez týchto elementov by sme neexistovali, oni sú našou súčasťou a my zase ich. Dokonalé prepojenie.
Oheň predstavuje silu, moc, ochranu a schopnosť meniť veci z jedného stavu na druhý.
Voda očisťuje a symbolizuje hľadanie tajomstva života a smrti.
Zo zeme pochádzajú všetky poklady, ktoré môžeme označiť za božské. Zem dáva život a poskytuje nám k nemu všetko potrebné.
Pohyb a prúdenie vzduchu prezrádza veľa vecí. Vôňa jari napovedá, že zima končí a onedlho sa začne otepľovať. Netreba zabúdať na to, že vzduch je živel, ktorý je nepredvídateľný. Všetky tieto živly majú spoločného menovateľa – prírodu. Tá je príznačná aj pre naše oblečenie outdoorového typu. Odteraz, keď uvidíte našu výšivku štyroch živlov, budete vedieť, čo znamená a aký skrytý význam má táto štvorcípa hviezdica v kruhu.


Zo dňa na deň sme zmenili výrobný proces

Už nejaký čas žijeme obmedzene. V obchodoch nemôže byť väčší počet ľudí naraz, máme sa zdržiavať doma a ak niekam ideme, tak jedine s rúškom a dezinfekciou. A preto sme sa našou výrobou museli prispôsobiť aj my. Naše outdoorové oblečenie, vyrábané pod značkou benesport, sme odsunuli nabok a začali sme sa venovať šitiu rúšok. Prvé dni sme vylepšovali, špekulovali a krátko na to sme už šili tisíc rúšok denne a zásobovali firmy, lekárne, obchody či bežných občanov z okolia, ale aj zo vzdialenejších kútov Slovenska. Výrobný proces sme prakticky pretvorili zo dňa na deň. Aj keď nám táto kríza prekazila naše plány a boli sme nútení našu výrobu obmeniť, zbadali sme v nej výzvu, ktorej sme sa bez zaváhania chopili. Nám všetkým sa tak v živote otvoril priestor na zmenu a inovácie, a to v súkromnom, ale i v pracovnom živote. Výroba rúšok už sčasti poľavila, a tak sa nám otvoril priestor pre šitie nášho či zákazkového oblečenia. Máme tak k dispozícii viac času na vyšívanie log a textov na rúška či iné produkty. Aktuálne sme na našom e-shope spustili výpredaj, aby sme uvoľnili sklad pre pripravované novinky z outdoorového sveta. Vďaka poľaveniu opatrení máme otvorenú našu podnikovú predajňu každý pracovný deň v čase od 7:00 do 15:30 a radi Vás v nej privítame.

Zdielať:

Môžno sa Vám bude páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *