Ako si vybrať správny kabátik od benesportu?

Ak si na našom eshope po prvý krát, alebo si značku BENESPORT objavil/a až teraz, alebo si jednoducho nie si istý/á, tak je tento článok určený práve tebe.

Javorník, Pekelník, Pipitka, Záhorie – čo to sú za názvy? Ako si mám vybrať bundu na jeseň či zimu? V prvom rade je potrebné si ujasniť na aké obdobie bundu budem používať a čo od nej očakávam. Chcem byť v zime v teple stoj čo stoj, alebo chcem na jesennej prechádzke mestom vyzerať štýlovo? Zimný kabát vyťahujem zo skrine už v septembri, pretože pri jemnom zafúkaní vetríka je zo mňa zmrzlina? Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

Naše kabáty ako Pekelník, Javorník, Pipitka, Rys či Záhorie sú z materiálu Tecnowool. Je to jedinečná spletenina s vysokým obsahom ovčej vlny, ktorá je podlepená membránou NO WIND. To jej zaručuje vodný stĺpec 10 000 mm a tiež priedušnosť 10 000 g/m2/24 hod. To znamená, že vzhľadom bunda pripomína vlnený sveter, avšak disponuje skvelými technickými vlastnosťami. Vzhľadom na to, že sme krajčírska firma a švi na týchto produktoch nepodlepujeme, vodeodolnosť sa tak z časti nevzťahuje na tieto spojové materiály. Ale samozrejme pri jemnom daždi či snežení sa na tento materiál môžeš s istotou spoľahnúť.

 

ROZDIELY MEDZI DANÝMI PRODUKTAMI

Pekelník vs Pipitka

strihovo sa jedná o totožný kabát, rozdiel okrem farby je však v zateplení. Kde Pekelníku nájdeme z vnútornej strany flis, Pipitka disponuje kožušinkou, tzv. barančekom. Preto sa Pekelník hodí skôr na prechodné obdobie jar / jeseň a Pipitka do zimných chladných dní. Samozrejme to záleží od danej osoby ako sa v kabáte cíti. Niektoré zákazníčky nosia celú zimu Pekelník, iné zasa Pipitku už od októbra. Naše odporúčanie je Pekelník – jar / jeseň a Pipitka – zima. Zvyšné rozdiely sú už len vo farebnom prevedení danej látky a tiež výšivkách. Tie majú vplyv len na dizajnovú stránku, technické vlastnosti látky ako vodeodolnosť a priedušnosť sú v oboch prípadoch totožné.

 

 

Javorník vs Záhorie vs Rys

– táto trojica je rozdielna len strihovo, resp. dizajnovo. Čo sa týka použitého materiálu – Tecnowool, ten je v pánskej verzii zvnútra IBA S FLISOM. Keďže páni sú sami o sebe viac teplokrvní než ženy, zateplenú možnosť neponúkame. Javorník je bunda športového vzhľadu, kde odery na lakťoch, pod pazuchami či na pleciach sú prešité materiálom Cordura, čo páni ocenia najmä pri dlhodobom používaní. Model Rys je predĺžená verzia Javorníka, ktorá ma navyše zipsy na vetranie pod pazuchami. Dlhší pánsky kabát je veľmi praktický do chladných mesiacov. Záhorie je predchodca Javorníka. Je bez kapucne a miesta oderov nemá prešité Cordurou. Pôsobí skôr ako mikina, avšak u pánov, ktorí nemajú radi kapucne má veľkú obľubu. Modely RysZáhorie momentálne šijeme len na objednávku, Javorník zasa došívame postupne podľa voľných kapacít na našej výrobe.

 

Barbolica & Borovniak

-je verzia dámskej a pánskej mikiny z materiálu Polartec. Jedná sa o ľahkú, technickú a rýchloschnúcu látku s termoregulačnými vlastnosťami. Materiál polartec dokáže akumulovať telesné teplo a vytvoriť termoizolačný vzduchový vankúš. Aj vďaka ich nízkej hmotnosti sú mikiny ideálne na každodenné nosenie do prírody či zamestnania. V ponuke máme farebné prevedenie antracit – teda tmavo sivá a petrol blue – niečo medzi modrou a zelenou farbou.

 

 

Veríme, že ti tieto informácie pomôžu pri výbere správneho kabátika. Ak by si si aj napriek tomu nevedel/a dať rady, neváhaj nás kontaktovať na našom telefónnom čísle +421 905 405 487, alebo nám napíš na benesport@benesport.sk.

Zdielať:

Môžno sa Vám bude páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *